Melis Oranlı, Mert Tanrıöğen Düğün Fotoğrafları

MUTLULUĞA YELKEN AÇTILAR

Damadımız Mert, Melis’i evliliğe ikna etmek için çok çabalamış. Kader aslında çiftimizin ağlarını yıllar yıllar önce örmüştü. Düğün zamanı geldiğinde aşkları şahit istemişti. Katamaran belki de o ana dek onun gibi bir gelini şımartma fırsatı yakalamamış olsa gerek hayli nazikti suda. Dilek balonları kocaman  ve mutlu bir yolculuğun öncesinde havada uçuşurken seçkin davetlilerin çocuk sevincini yakaladı objektifler. Hiç bitmeyecek bir rüyanın içinde, düşler ülkesinde bambaşka bir yaşam başlıyordu artık Melis ile Mert için… Elleri sonsuza dek açılmamacasına kenetlenmişti. Işıltıdan uzak, sade ve zarif gülümseyişiyle bir kez daha baktı gelin damada. Kabul ediyor musun’EVET’ çığlıkları ve alkışlarla sihir tozu serpildi üstlerine. Sonrası Marmaris’ten yelkenlerini açıp ömür boyu sürecek bir yolculuğa çıktılar.

Şimdi balayı dönüşü sorularımıza nasıl cevap vermişler bir göz atalım mı?

İsimler ve soyisimleriniz? Melis Oranlı- Mert Tanrıöğen

Düğün tarihiniz? 01.10.2011

Sizin ve ailenizin iş alanlarınız?

Mert – Mimar (Gültekin Mimarlık)

Melis – Mel Designs Özel Tasarım Org. ürünleri firmasının sahibi

Düğün mekanı?

 WOW Topkapı Palace – Antalya

Nerede ve ne zaman tanıştınız?

Mert ve ablam MEF’in bir projesi için 1997’de İstanbul’da tanışmışlardı ve 14 sene önce Mert’in ailesi bir konferans için İzmir’e geldiğinde biz tanışmış olduk. Lise yıllarında arkadaş olarak sürekli mektuplaşıyorduk, telefonla konuşuyorduk. Daha sonra Mert üniversite eğitimi için Amerika’ya gitti 10 sene hiç görüşmedik. Bir gün Facebook’tan Mert’i buldum ve tüm hikâyemiz böylece yeniden başlamış oldu. Türkiye’ye dönmüştü fakat iş nedeniyle Kazakistan’daydı. Derken yazışmalar, telefon görüşmeleri… Mert Türkiye’ye dönmeden ve biz birbirimizi yıllardır hiç görmeden çıkmaya başlamıştık bile.

Evlenme teklifi nasıldı?

Hangisini anlatsam ki… Mert’in bana tam 5 evlilik teklifi var.

Nedenleri ‘hayır’ demiş olmam değil tamam kabul ediyorum 3.cüsünde hayır demiştim ama Uzakta olduğumuz ve Mert sabırsız olduğu için ilk teklifini telefonda gerçekleştirdi, ben aslında ‘Evet’ dedim ama bu ikimizin de içine sinmedi. İçime sinene kadar Mert bıkmadan tekliflerini yeniledi.

Nasıl bir gelin olmayı hayal ediyordunuz? Hayalinizdeki gibi oldu mu?

Ben ışıltılardan uzak, doğal ama farklı bir gelin olmayı hayal ettim.

Gelinliğim beni yansıtmalıydı, içinde kendimi özgür hissetmeliydim ve evet tüm detaylarıyla gelinliğimle kendimi çok iyi hissediyordumJ

Kına gecesi ya da bekarlığa veda,gelin hamamı yaşandı mı? Evetse,biraz detay paylaşalım..

Çok yakın bir arkadaşım Melis “tüm bu bekarlığa veda, kına gecesi ve gelin hamamına nasıl enerji buldun düğün için enerjin kaldı mı?” demişti. Ben işim dolayısıyla tüm bu sürece ama en fazla da bekarlığa vedama fazlasıyla özendim.  Çeşme’de bir tekne kiraladık ve kız kıza Kovboy temalı süper bir bekarlığa veda partisi yaptık. Kına gecemiz İzmir’de Best Western Hotel Konak’ta gerçekleşti. Gelin Hamamını Topkapı Palace’ta yaptık.

Düğününüzden bahsedelim mi biraz? Kaç kişi davetliydi?

250 kişilik bir davetti.

Düğününüzün organizasyonunda profesyonel bir destek aldınız mı? Hazırlıklara kaç ay önceden başladınız?

Sanırım son bir yıldır düğün için yavaş yavaş hazırlıklar yapmaya başladık, Topkapı zaten organizasyonu yapıyordu ama ben tabi ki yerimde duramadım ve ekstradan dilek balonları hazırladık, masalar için İstanbul’dan orkideler getirdik.

Düğününüzden hafızalarınızda kalan en sıkıcı yan neydi? Peki ya en keyifli yanı?

Açıkçası sıkıldığımı hatırlamıyorum süreç yorucuydu stresliydi ama asla sıkıcı olmadı fakat en tedirgin olduğum an; katamaran’la iskeleye yanaşıp misafirlerin yanına çıkarken iskelede gelinliklerle takılmaktan çekinmiştim ama sorun yaşanmadı. Havai fişekler atılırken, herkesin elinde beyaz balonlar vardı, pisti benim gözümden görmeliydiniz inanılmaz eğlenceli anlardan biriydi.

Gelinlik, duvak ve ayakkabı, damatlık tercihiniz?

Gelinlik, duvak – Privenuptia, Ayakkabı – Step by Step

Damatlık  – Haute couture, Ayakkabı – Hotiç

Saç tasarım ve makyaj çözümleriniz?

M&D Kuaför Mustafa Bey ve ekibi

Davetiye tasarımınız için tercihiniz?

Davetiyelerimiz üzerinde bayağ bir düşündük, terzi kendi söküğünü dikemez lafının doğruluğuna inandım çünkü söz konusu kendi davetiyeniz olunca tasarımını yapmak çok zorlaşıyor. Osmanlı tarzında bir davetiye yapmaya karar verdik, iç kısmında damask desenlerini kullandım, zarf kısmındaki kırmızı mühürleri Mert seçti, M&M şeklinde bir mühür ile hazırlaması Mel Designs’a kaldı.

Düğüne dair keşkeleriniz neler? Keşke yapmasaydık,keşke yapsaydık dediğiniz şeyler?

Keşke? Hımm düğün sırasında keşke daha önce evlenseydik dedik bi ara.

Sizi en çok duygulandıran ,en heyecanlandıran, en çok korkutan anlar,en güzel fikriniz,enleriniz neler?

En duygulandığım an kalbim ege’de şarkısıyla dans ettiğimiz andı tam bir İzmir tutkunu olarak İzmir’den ayrılıyor olmak gerçekten zor oldu benim için.. Katamaran’dan inmeden hemen önce Mert tüm konukların önünde diz çöktü ne olduğunu anlayamadım önce cebinden yüzüğü çıkardı ve nikahımıza 10 dakika kala bana tam 5. Evlilik teklifini gerçekleştirdi. O anda çok heyecanlanmıştım. En güzel fikrimiz dilek balonlarını yapmaktı sanırım herkes çocuklar gibi eğlendi.

Müzik seçiminiz, ilk dansınız?

Müzik için FXPRO Audio Serhat Bey’le anlaştık, Yöntem sahne aldı.

Balayı programınız?

Aslında Tayland Koh Samui adasına gitmeyi planlıyorduk fakat havanın bozacağını duyduğumuz için iptal ettik ve onun yerine Mert tam bir deniz tutkunu olduğu için yelkenli ile aynı davetiyemizde de yazdığı gibi Marmaris’ten yelkenlerimizi açıp ömür boyu sürecek bir yolculuğuna çıktık, unutulmaz bir balayı oldu.

Düğün hazırlığı telaşındaki çiftlere tavsiyeleriniz?

Düğün stresi hiçbir şeye benzemez çiftler vakit daraldıkça düğünlerini bitirilmesi gereken bir organizasyon olarak görmemeli ve düğünlerini unutulmaz kılmak için sadece düğün günlerinin değil bütün bu sürecin tadını çıkartmalılar.  Bu arada kendilerini şımartmaktan asla geri kalmamalılar diye düşünüyorum bekârlığa veda partisi, gelin hamamı gibi organizasyonlar düzenleyerek hem streslerini azaltmak hem de kendilerini özel ve mutlu hissetmek için kendilerine vakit ayırmalılar.

Yorum yazın

Lütfen adınızı girin

Adınızı belirtmeniz zorunludur.

Lütfen geçerli bir email adresi girin.

Email adresi zorunludur

Lütfen mesajınızı girin.

Düğünde! © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.